استقلالی‌ها: حرف از قهرمانی فقط فشار را زیادتر کرد

خبر ورزشی/ بازی استقلال و سایپا، پر از اتفاق بود. اتفاق‌هایی که حتی به اردوی قرمزها کشید.
تساوی بازی یک طرف، اتفاقاتی که در زمین افتاد و سوژه رسانه‌ها شد، در طرف دیگر. از ماجرای رکوردشکنی سیدحسین حسینی بگیرید تا اشتباه منتظری و بعد اشک‌های علی قربانی.
آقا ما رفیقیم
دیروز قرمزها به اردوی تیم ملی رفتند و جالب اینجاست یکی، دو نفر از آنها درباره قربانی حرف زدند و حرف‌هایشان شبیه دفاعیه از این بازیکن بود. البته همیشه اتفاقات استقلال و پرسپولیس از سوژه‌های اصلی اردوی حریف هستند. مثلاً اگر درگیری در هر تیمی اتفاق بیفتد، آنها حتی این درگیری را پیگیری می‌کنند و گهگاه به هم زنگ می‌زنند. یک بار که از وحید امیری در این باره سؤال کردیم، گفت: «آقا ما با هم خیلی رفیقیم. در زمین رقیبیم ولی در اصل رفیقیم. خیلی وقت‌ها در اردوی تیم ملی هم‌اتاق هستیم و از حال هم باخبر.» بهنام برزای هم یک بار در این باره حرف‌های جالبی زد. او از این می‌گفت که گهگاه با بیرانوند و بعضی از پرسپولیسی‌ها این‌طرف و آن‌طرف می‌رود. فحوای کلام بهنام این بود که «ما خیلی رفیقیم، برعکس چیزی که شما فکر می‌کنید.» حتی وقتی آنها همدیگر را در زمین می‌زنند، بیرون زمین با هم در ارتباطند و زنگ می‌زنند و حال همدیگر را می‌پرسند. مثلاً بعد از دعوای معروف سیدجلال و سیدمهدی رحمتی در شهرآورد، آنها تلفنی حرف زدند و مشکل حل شد. یا بنگر مدافع سابق قرمزها با رحمتی رفت ‌و آمد خانوادگی داشت. قدیم‌ها هم وقتی دور، دور بازیکنی مثل نیکبخت، رهبری، انصاریان و… بود، آنها رفت ‌و آمد داشتند. مثلاً علی انصاریان تعریف می‌کرد همیشه رابطه‌شان نزدیک بود و با نیکبخت این‌طرف و آن‌طرف می‌رفتند، حتی وقتی در شهرآورد همدیگر را می‌زدند!
روال استقلال عوض شد
خلاصه که دیروز اتفاقات بازی استقلال سوژه قرمزها بود. همین چند وقت پیش هم قهرمانی استقلال سوژه قرمزها شد. بعد از اینکه آنها یکی، دو بازی امتیاز خوب گرفتند و نشان دادند در حال پیشرفت هستند، استقلالی‌ها از این گفتند که برای قهرمانی می‌جنگند. مثلاً خسرو حیدری گفت قطعاً هدف‌شان همین است و ناامید نیستند. فرشید اسماعیلی هم از جمله بازیکنانی بود که همین حرف را زد. شروع‌کننده داستان هم حسن زمانی عضو هیئت‌مدیره استقلال بود. او می‌گفت تیم‌شان شانس قهرمانی دارد و جالب اینجاست اگر همین امروز هم به او زنگ بزنید، همین را می‌گوید. وقتی از یکی از استقلالی‌ها در این باره سؤال می‌کنیم، می‌گوید: «بحث این نیست قهرمان می‌شویم. تیم ما جوان است. به هر حال باید انگیزه بدهیم. اگر این حرف‌ها را نزنیم که در آخر فصل نایب‌قهرمان هم نمی‌شویم.» وینفرد شفر اما به این چیزها اعتقاد ندارد و می‌گوید اگر به حرف زدن باشد، آنها به جایی نمی‌رسند. هفته گذشته او خیلی صادقانه در این باره گفت: «باید تلاش کنیم نایب‌قهرمان شویم. نباید از رده چهارم پایین‌تر بیاییم چون در این صورت نایب‌قهرمانی را هم از دست می‌دهیم.»
جالب اینجاست حتی این مسئله سوژه‌ای در اردوی قرمزها بود و بعضی از بازیکنان تیم در این باره شوخی می‌کردند. هرچند علم احتمالات می‌گوید تا پایان لیگ هر احتمالی وجود دارد و استقلال هنوز شانس قهرمانی دارد ولی در دنیای واقعی، بعید به نظر می‌رسد آنها در بدترین حالت نتیجه‌‌گیری قرمزها هم شانسی برای قهرمانی داشته باشند. یکی از بازیکنان پرسپولیس دیروز به شوخی می‌گفت اگر تیم‌شان ۸ امتیاز دیگر در لیگ برتر بگیرد و به عدد ۵۲ برسد، می‌تواند قهرمانی‌ا‌ش را مسجل کند اما آنها که سرشان در حساب و کتاب است می‌گویند معادله این‌قدر ساده نیست و قرمزها باید ۶ مسابقه خود را ببرند تا در ۵ هفته مانده به پایان لیگ برتر، قهرمان شوند. بی‌شک آنچه مسلم به نظر می‌رسد این است که آبی‌ها باید قید قهرمانی را بزنند و حتی فولاد که با ۳۳ امتیاز نزدیک‌ترین رقیب قرمزهاست، شانس زیادی برای گرفتن آنها ندارد. در هر صورت از اردوی استقلالی‌ها شنیده می‌شود آبی‌ها به هیچ عنوان دیگر درباره قهرمانی و این‌طور چیزها حرف نمی‌زنند چون معتقدند این بحث‌ها بیشتر توقعات را بالا می‌برد و فشار را روی یک تیم می‌گذارد. یکی از بازیکنان دیروز خودمانی به خبرنگار ما گفت: «حرف قهرمانی فقط فشار را روی تیم زیاد کرد و برای همین طرفداران بعد از بازی سایپا آن‌طور عصبانی بودند…»

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: خبر ورزشی

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد