به گزارش “ورزش‌سه”، تراکتورسازی تبریز با مشکلاتی عجیب و بی سابقه وارد لیگ برتر هفدهم شد؛ محرومیتی که فیفا مبنی بر جذب بازیکن جدید برای این تیم در نظر گرفت، حسابی دست مسئولان این باشگاه  و یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی جدید را بست. از سوی دیگر جدایی چند بازیکن کلیدی مانند سعید آقایی، خالد شفیعی، محمدرضا اخباری، کرار جاسم و لوسیانو ادینیو نیز کار گل‌محمدی را سخت تر کرد.

همچنین مصدومیت شدید هادی محمدی و برخی بازیکنان دیگر نیز مزید بر علت شد تا تراکتورسازی با شرایطی ویژه و با نفراتی جوان تر لیگ را آغاز کند. 

با وجود اینکه تراکتور ۲ شکست متوالی در شروع لیگ هفدهم کسب کرده اما عملکرد خوب این تیم باعث امیدواری خیلی ها شده است. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند تراکتورسازی در آینده شرایط بهتری پیدا می‌کند و با هماهنگی بیشتر می تواند نتایج خوبی را به دست آورد. شاید کلید آغاز روزهای خوب تراکتورسازی در بازی با استقلال باشد. مسابقه ای که با توجه به شرایط دو تیم در جدول رده بندی یک جنگ تمام عیار خواهد بود.

یحیی گل محمدی سرمربی تراکتورسازی در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” صحبت هایی را درباره شرایط تیمش، تقابل با استقلال و علیرضا منصوریان و برخی مسائل دیگر بیان کرد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید: 

*دو بازی خوب انجام دادید اما نتیجه مطلوب را نگرفتید. فکر می کردید این اتفاقات در دو هفته اول رخ بدهد؟
به هر حال نتیجه قابل پیش بینی نیست. ما از ابتدا می دانستیم قرعه سختی داریم. بازی کردن در گرمای اهواز و همینطور اولین مسابقه خانگی مقابل قهرمان فصل گذشته طبیعتا شرایط سختی را برای تیم ایجاد می کند ولی در هر دو مسابقه فراتر از انتظار بازی کردیم. عملکرد خوبی داشتیم. همانطور که من از نمایش بازیکنانم رضایت دارم اهالی فوتبال و هوادارانمان هم از شکل بازی راضی بودند. ما به خوبی موقعیت ایجاد می کنیم و کمتر به حریف موقعیت می دهیم که این یعنی عملکرد موفق تیم اما مشکل اصلی در عدم استفاده از موقعیت ها همینطور دریافت گل های ساده است. اگر قدر موقعیت های خودمان را می دانستیم و عدالت فوتبال اجرا می شد از این دو مسابقه حداقل ۴ امتیاز گرفته بودیم.

*رکورد شما مقابل برانکو شکسته شد… 
من در فوتبال به دنبال اینگونه رکوردها نیستم. آقای برانکو هم مربی بزرگ و توانمندی است که شایستگی خودش را به خوبی نشان داده. ما در این بازی شایسته باخت نبودیم اما به هر صورت چنین شرایطی پیش آمد و نتوانستیم به نتیجه ای که شایسته آن هستیم دست پیدا کنیم. پرونده این بازی برای ما بسته شده و از امروز باید به فکر مسابقات بعدی خودمان باشیم.

*کار کردن در تبریز با توجه به انتظارات هواداران و البته مشکلاتی که به خاطر محرومیت فیفا پیش آمد سخت است. چه تدبیری برای مبارزه با مشکلات دارید؟
اتفاقا کار کردن در اینجا با این هواداران پرشور و فوتبال فهم جذاب است. من تراکتورسازی را با چشمان باز انتخاب کردم. همه مشکلات را می دانستم اما با انگیزه و اطمینان آمدم چون هدف گذاری مشخصی دارم. بزرگ ترین چالش زندگی ورزشی من حضور روی نیمکت تراکتورسازی است. تیمی که از دو پنجره نقل و انتقالات محروم بوده هیچ بازیکن جدیدی به خدمت نگرفته و قرار است با تلاش و پشتکار همچنین تکیه به هواداران پرشورش از مشکلات عبور کند. تردید ندارم که با این هواداران با غیرت و تلاش بازیکنان تیمم موفق می شویم. ما از همه این مشکلات عبور می کنیم.

* حالا امید اکثر هواداران تراکتور، بازی با استقلال است تا اولین امتیاز کسب شود. چقدر به کسب نتیجه خوب در آزادی امید دارید؟
سبک بازی ما به خوبی نشان می دهد که در همه بازی ها فقط برای برد به میدان می رویم. ما در گرمای ۴۷ درجه اهواز هدفی به جز پیروزی نداشتیم. مقابل پرسپولیس که قهرمان فصل گذشته است با شایستگی بازی کردیم و لایق شکست نبودیم. بازی سوم مقابل استقلال هم متفاوت از دو مسابقه قبلی ما نخواهد بود. بدون تردید برای انجام دادن یک بازى خوب به میدان می رویم تا از وفاداری و همراهی هوادارانمان قدردانی کنیم.

* قطعا هواداران زیادی هم به ورزشگاه آزادی می آیند. انتظارتان ازهواداران چیست؟
امتیاز تراکتور این است که در هیچ شهری تنها نمی ماند. تراکتوری های تهران و کرج یا سایر شهرهای اطراف اگر اراده کنند می توانند اکثر سکوهای ورزشگاه آزادی را از آن خود کنند. به همین دلیل ما در هیچ شهر و ورزشگاهی تنها نیستیم. از سوی دیگر فوتبال با حضور تماشاگر جذاب و هیجان انگیز است. تراکتور همیشه در ورزشگاه آزادی و با حضور تماشاگران زیادی زیبا و جذاب تر بازی کرده که امیدوارم این اتفاق باز هم تکرار شود.

*تراکتور پارسال در رفت و برگشت استقلال را برده؛ فکر می کنید برای سومین بار این اتفاق می افتد؟
نتیجه بازی را نمی توان پیش بینی کرد اما اگر مثل دو بازی قبل شجاع و یکدل باشیم بدون تردید پیروز می شویم. من به توانایی تک تک این بچه ها ایمان دارم و می دانیم که با همین بازیکنان بهترین نتایج را کسب خواهیم کرد.

*علیرضا منصوریان همتای شما در استقلال هم فشار زیادی را تحمل می کند و قطعا تیمش را برای برد به زمین می فرستد. تقابل با منصوریان را چطور می بینید؟
علیرضا منصوریان دوست و همبازی عزیز من است که سال ها در تیم ملی کنار هم بودیم. به هر حال مسابقه روز جمعه برای هر دو تیم حساس خواهد بود. امیدوارم تیمی که شایسته تر است و فوتبال بهتری بازی می کند در این مسابقه پیروز شود.

*اگر این بازی را هم ببازید حاشیه های زیادی به سراغ تیم تان می آید. به این مساله فکر کرده اید؟
من اینطور فکر نمی کنم چون در مرحله اول ما اصلا به شکست فکر نمی کنیم. باز هم می گویم که در دو بازی اول هم شایسته شکست نبودیم. هوادار فهیم و فوتبال دوست ما هم این موضوع را درک کرده که در پایان بازی با پرسپولیس با آن شور و عشق تیم محبوبش را تشویق می کند. وقتی ۵۰ هزار تماشاگر یک صدا فریاد “عیبی یوخ” سر می دهند یعنی تیمشان را شایسته شکست نمی دانند. بالاخره قرار نیست در همه بازی ها با بدشانسی مواجه شویم یا به خاطر بعضی اشتباهات داوری نتیجه را از دست بدهیم. امیدوارم این اتفاقات تلخ تا پایان فصل برای ما تکرار نشود.

*در این مدت با توجه مسائل پیش آمده در بحث تیم فشار زیادی را تحمل کردید. این فشارها خسته تان نکرده است؟
کار کردن در اینجا واقعا انرژی زیادی می طلبد اما در عین حال جذابیت های خاص خودش را هم دارد. شما در یک تیم محبوب و پرهوادار همیشه از سکوها انرژی می گیرید و با همین توان مضاعف از مشکلات می توان عبور کرد. من با انگیزه زیادی به تبریز آمده ام و می دانستم که با یک چالش متفاوت روبه رو هستم اما قرار نیست در مقابل مشکلات تسلیم شویم.

*ته دلتان به موفقیت با تراکتورسازی کاملا متحول شده خوشبین هستید؟
اگر خوشبین نبودم به اینجا نمی آمدم. باز هم می گویم به تک تک بچه ها در تمامی خطوط ایمان دارم و می دانم ما را سربلند می کنند. ما در مسیر درستی قرار گرفته ایم. از ابتدای فصل با زحمت و تلاش زیاد تمرین کردیم و حالا به هدف خودمان نزدیک شدیم. خوب بازی می کنیم و به بخش مهمی از اهدافمان در یک مسابقه دست پیدا می کنیم. فراموش نکنید ما در نیم فصل این فرصت را داریم که بازیکنان جدید به خدمت بگیریم تا پایان فصل راه درازى در پیش داریم و قرار نیست مشکلات ما تا پایان فصل همراه ما باشد .

*از عملکرد جوانان تیم تان راضی هستید؟
آنها همه تلاش خودشان را می کنند و این شایسته تقدیر است. بعضی از این بازیکنان جوان به زمان و فرصت بیشتری نیاز دارند تا خودشان را نشان بدهند. طبیعی است که شرایط متفاوتی برای هر بازیکن وجود دارد. اما قطعا هرچه زمان بیشتری بگذرد وضعیت بهتری پیدا می کنند و بعضی از آنها نشان داده اند که می توانند در شرایط سخت به تیم کمک کنند.

*فرزین گروسیان در دو بازی قبلی به دلیل استرس یا هر چیز دیگری عملکرد چندان مناسبی نداشت. تا کی به او اعتماد می کنید؟
من موافق نیستم که فرزین دروازه بان مطمئنی نیست. هر بازیکنی ممکن است اشتباه کند. همانطور که همه اعضای تیم به اندازه هم در این دو بازی اشتباه کردند. اگر مدافعان ما هیچ اشتباهی نداشتند در این دو مسابقه گلی دریافت نمی کردیم و اگر مهاجمانمان از موقعیت های خودشان استفاده کرده بودند در هر دو بازی پیروز می شدیم. حتی اگر داور مسابقه اشتباه نمی کرد مقابل پرسپولیس شکست نمی خوردیم. با این وجود که همه نفرات زمین ممکن است اشتباه کنند منصفانه نیست که فقط اشتباهات فرزین را ببینیم. انتظار من از او بیشتر است اما تا امروز هم می دانم با تمام وجود کار کرده و باز هم به تلاش خودش ادامه می دهد. فرزین شماره یک مورد اعتماد ماست و به زودی پاسخ این اعتماد را می دهد.

*راستی مشکل زمین تمرین تیم حل شد؟
نه، متاسفانه مشکل حل نشده و هنوز در این زمینه مشکلاتی داریم ولى دیگر  به تمرین کردن در زمین لشگر عاشورا فکر نمی کنیم و باید به دنبال ورزشگاهى جدید براى انجام تمرینات باشیم. خوشبختانه زمین تمرین خودمان وضعیت بهتری پیدا کرده ولی باید یک زمین مناسب و باکیفیت دیگر هم در اختیار داشته باشیم.

امکان درج دیدگاه وجود ندارد