درس عبرت «قریب» برای صندلی پرست‌های استقلال

جام نیوز/ استعفای حسین قریب از هیئت مدیره استقلال، درس عبرتی است برای آن‌هایی که صندلی مدیریت را به هر قیمتی می‌خواهند. تیم فوتبال استقلال در حالى پاى به رقابت هاى لیگ هفدهم گذاشته که در این بین تیم آبى ها از فصل گذشته با مشکل هاى متعددى مواجه بوده است.
مشکل هایى همچون تنش اعضاى هیئت مدیره با کادر فنى تا پرونده هاى دردسر ساز در فیفا که باعث شد استقلال با حواشى مختلفى روبرو باشد.
از طرفى این دردسر ها همچنان در فصل جاری نیز با استقلالی ها همراه بود که به مصاحبه هاى همیشگى و انتقاد هاى اعضاى هیئت مدیره و همچنین بحث استعفا و حضور پیدا نکردن یکى از این اعضا که باعث شد بارها نام استقلال سوژه زبانزد عام و خاص شود می توان اشاره کرد.
بحث استعفاى قریب از هیئت مدیره و نتیجه نگرفتن منصوریان و صحبت هایى درباره برکنارى او باعث شد تا باشگاه بزرگى همچون استقلال لیگ هفدهم را با نحسى آغاز کند.
در نهایت نام باشگاه بزرگ استقلال این روزها با بحث استعفا و برکنارى زیر سوال رفته است .بدون شک دعوا و تنش هاى اعضاى هیئت مدیره با کادر فنى باعث مى شود این تیم نتواند نتایج خوبى را رقم بزند البته این موضوع هم نباید نادیده گرفت که در این میان منصوریان هم بارها ضعف هاى خود را مدام به ارامش نداشتن در تیم و مصاحبه برخى اعضا ی هیئت مدیره ربط داد.
در هر صورت طبق گفته برخی کارشناسان معلوم نشد افتخاری چگونه میز مدیریت را در دست گرفت و از آن طرف هم مشخص نشد چرا قریب رئیس هیئت‌ مدیره شد و چرا رفت؟! طبق گفته های قریب او اعلام کرده ،استقلال ۱۱۰ میلیارد بدهی انباشته و مالیاتی دارد !با این بیان جدایی قریب سه حالت می تواند داشته باشد .یکی به دلیل مسائل مالی و بدهکاری که از سوی او اعلام شده و در بخش دوم می توان به این اشاره کرد که قریب در نظر داشته افراد انتخابی خود را به راس کار بیاورد که در این زمینه موفق نبوده و مورد سوم هم که در نظر داریم بیشتر به آن بپردازیم این است که قریب از استقلال کنار کشیده چون نمی توانسته به این باشگاه کمکی کند و تنها با ماندنش در استقلال یک سال ،۲ سال و یا ۶ ماه صندلی را اشغال می کرده است . با این شرایط قریب تنها جای یک فرد مفید را در هیئت مدیره می گرفته و این موضوع معضلی است که در تمام هیئت مدیره های استقلال و پرسپولیس وجود داشته و صرفا هم فقط به این دلیل که این ۲ تیم معروف و مطرح هستند و در سر تیتر رسانه ها قرار دارند .
در هر صورت افراد زیادی صندلی های هیئت مدیره ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس را اشغال کردند و هیچ کاری هم از دستشان بر نیامد و تنها برای اینکه سر تیتر رسانه ها باشند به این هیئت مدیره ها ورود می کنند .به هر ترتسی وزارت ورزش و جوانان باید در انتخاب هایش بیشتر دقت کند و همان طور که وزیر ورزش و جوانان مدعی می شود که ریالی از پول بیت لمال را به این ۲ باشگاه نمی دهد پس باید افرادی را به راس هیئت مدیره باشگاه استقلال و پرسپولیس بیاورد که گره ای از این ۲ تیم باز کند و به نوعی این ۲ تیم را به باشگاه تبدیل کنند .
از نطر برخی کارشناسان رفتن قریب کار خوبی بوده و درس عبرتی شود برای آنهایی که در هیئت مدیره تنها به دنبال مصاحبه و قرار گرفتن در تیتر رسانه ها باشد و این افراد نه تنها باری را از دوش استقلال بر نمی دارند بلکه باعث ناراحتی میلیون ها هوادار می شوند .هوادارانی که با باخت و هر گونه تنش استقلال و پرسپولیس آنها نیز متضرر می شوند و به همین منظور این امر باعث می شود جامعه نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.
با این وجود مشکلات عدیده مدیریتی استقلال با آمدن قریب حل نمی‌شد که حالا با رفتن او استقلالی‌ها نگران‌تر شوند. چرا که استقلال سالیان سال است که مشکل بدهی دارد و این موضوع را بار ها مدیران مختلف طی سال های گذشته اعلام کرده اند .به این ترتیب با رفتن قریب مشکلات سر جای خودش باقی است و هر مدیر جدیدی که به راس باشگاه استقلال می‌آید با شوک بدهی‌های قبلی مواجه می‌شود اما با این وجود همچنان برای رسیدن به صندلی‌های مدیریتی استقلال و پرسپولیس سر و دست شکسته می‌شود! البته این کار از سوی برخی افراد صورت مى گیرد که شاید خاصیت تیم‌های بزرگ و البته خاصیت علاقه به شهرت و دیده شدن به این مساله ربط داشته باشد. با این حال آنچه امروز استقلال را آزار می‌دهد، مشکلات مدیریتی و البته فنی است.فنى از لحاظ اینکه منصوریان هنوز نتوانسته ترکیب أیده آلى را براى رقابت هاى این فصل در نظر بگیرد.
تیمی که طبق اعلام مسئولان حداقل سالی ۳۵ میلیارد خرج می‌کند به طور حتم سطح توقع ها را از خود بالا می‌برد و هواداران آبى پوشان با این وضع نمی‌توانند تا سال ۱۴۰۲ صبر کنند.
یکى از اعضاى هیئت‌مدیره استقلال هم در صحبت های چند روز گذشته خود دوباره مصاحبه ای را انجام داد و از فراهم شدن تمامی امکانات برای کادر فنی سخن گفت و به نوعی او در واقع توپ را به زمین کادر فنی انداخت اما همه مشکلات استقلال فنی نمى تواند فنى باشد و این باشگاه مشکل مدیریتى دارد .صدالبته منصوریان نتوانسته تیم خوب و قابل تحسینی بسازد اما مدیران هم در کار خود ایراد دارند هرچند بسیاری از مشکلات مدیریتی استقلال ریشه‌ای است و فقط مربوط به امسال نمی‌‌شود.منبع: جام نیوز

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد