رئال مادرید، کم خرج‌ترین غول اروپا

ایلنا/ فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ شاهد شکسته شدن رکوردهای نقل و انتقالات یکی بعد از دیگری بوده اما رئال مادرید مثل دیگر غول‌های قاره پول خرج نکرده و از این قافله عقب مانده.
۱۴ تیم بزرگ اروپا روی هم حدود ۴/۲ میلیارد یورو هزینه کرده‌اند اما سهم سفیدها از این مبلغ تنها ۵/۴۲ میلیون یورو بوده.
البته شیوه فلورنتینو پرس همیشه اینطور نبوده و او پیش از این با خریدن کهکشانی‌هایی مثل لوییز فیگو، زین‌الدین زیدان، دیوید بکام، رونالدو، کریستیانو رونالدو و گرت بیل پول زیادی صرف کرده اما حالا مدیران رئال سعی دارند بازیکنان جوان را با قیمت‌های پایین به سانتیاگو برنابئو بیاورند و در تابستان گذشته تنها تئو ارناندس و دنی سبایوس را خریده‌اند. در واقع رئال در دو فصل گذشته روی هم ۸۴ میلیون یورو برای خریدن بازیکنان صرف کرده در حالی که در صدر این جدول بارسلونا قرار دارد که با خریدن پائولینیو، عثمان دمبله و فیلیپه کوتینیو ۵/۳۱۲ میلیون یورو هزینه کرده.
کاتالان‌ها تنها نبوده‌اند و چلسی، یوونتوس، اتلتیکومادرید و دو باشگاه منچستری بیش از دوبرابر رئال مادرید برای خرید بازیکن پول داده‌اند.
بعد از بارسلونا، منچسترسیتی (۳/۲۴۹ میلیون یورو)، پاری‌سن‌ژرمن (۲۳۸)، چلسی (۸/۲۱۶)، میلان (۵/۱۹۴)، لیورپول (۸/۱۶۷)، منچستریونایتد (۴/۱۶۴)، یوونتوس (۴/۱۵۱)، بایرن‌مونیخ (۵/۱۱۶)، اتلتیکومادرید (۱۰۲)، اینترمیلان (۵/۸۰)، آرسنال (۱/۵۵) و رئال مادرید در رده‌های بعدی قرار دارند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: ایلنا

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد