سود‌آورترین نقل‌ و انتقالات تاریخ فوتبال

آخرین خبر/ ۵ سال پس از پیوستن کوتینیو از اینتر به لیورپول، حالا ۱۴۵‌میلیون پوند اضافه‌تر در حساب مالکان لیورپول است. اما آن‌ها تنها باشگاهی نبوده‌اند که در چنین انتقالاتی سود کلان برده‌اند. بارسلونا که چنین رقمی را صرف خرید کوتینیو کرد، سود کلانی از فروش نیمار به پاری‌سن‌ ژرمن در تابستان گذشته برد. در ادامه نگاهی داریم به سودآورترین انتقالات تاریخ فوتبال.
۱٫ نیمار: تعجب‌آور نبود که انتقال تاریخی نیمار از بارسلونا به پاری‌سن ژرمن در تابستان سودآوری فوق‌العاده‌ای برای کاتالان‌ها داشت. تازه این در‌حالی بود که بارسلونا نیمار را با رقم پایینی خریداری نکرده‌ و ۴۹ میلیون پوند به سانتوس پرداخته بود. با این‌حال پس از این انتقال، آن‌ها ۱۴۹‌میلیون پوند سود کردند. آن‌ها در مدت ۴ سال از حضور نیمار نیز در زمین استفاده کردند و در طول این مدت ۲ بار قهرمان لالیگا و یک بار قهرمان اروپا شدند.
۲٫ فیلیپه کوتینیو: کوتینیو در سال ۲۰۱۳ با رقم ۵٫ ۸ میلیون پوند از اینتر به لیورپول پیوست و کم کم تبدیل به یکی از جذاب‌ترین چهره‌های نقل‌و انتقالات جهان شد. لیورپول حتی با این رقم هم حاضر به فروش کوتینیو نبود و در تابستانی که گذشت، ۳ بار پیشنهاد بارسلونا را رد کرد. در‌نهایت با این انتقال، کوتینیو حدود ۵٫ ۱۳۶ میلیون پوند برای قرمز‌ها سود به همراه داشت.
۳٫ پل پوگبا: او در‌حالی‌ که در اولدترافورد زمانی برای بازی پیدا نمی‌کرد، در سال‌ ۲۰۱۲ به یوونتوس پیوست. او در تورین به هدفش رسید و توانست به بازیکن ثابت این تیم تبدیل شود و به آن‌ها کمک کرد تا ۴ اسکودتو در ۴ سال کسب کنند. تابستان گذشته، او مسیر برعکس را پیمود و با رقم ۸۹ میلیون پوند دوباره به منچستریونایتد رفت تا ایتالیایی‌ها سود بالایی ببرند.
۴٫ عثمان دمبله: دمبله تنها یک فصل در دورتموند بود و برای این تیم‌۱۰ گل و‌۲۰ پاس گل در تمام رقابت‌ها ثبت کرد. در‌حالی که بارسلونا به فکر جانشینی برای نیمار بود و پول خوبی به دست آورده بود، به سراغ این بازیکن آمد و زنبورها سود بالایی در حدود ۸۱ میلیون پوند را تنها پس از یک فصل حضورش به دست آوردند. همچنین رن هم در این انتقال سود خوبی برد، زیرا آن‌ها قرار بود از فروش احتمالی دمبله در دورتموند درصدی‌‌ سود‌‌ بگیرند.
۵٫ گرت بیل: ساوتهمپتون هم شرایطی مشابه با رن در انتقال عثمان دمبله داشت و از انتقال بیل به رئال‌مادرید درصدی سود دریافت کرد. سال ۲۰۱۳ بیل با شکستن رکورد تاریخ رقم نقل‌و انتقالات در آن زمان، به رئال‌مادرید پیوست و تاتنهام ۷۶ میلیون پوند سود کرد.
۶٫ کریستیانو رونالدو: هیچ لیستی بدون کریستیانو کامل نمی‌شود. او از اسپورتینگ با یک چهره بچه‌گانه به اولدترافورد رفت. سرعت و تکنیکش عالی بود اما در ابتدا حرکات ناپخته از او بسیار زیاد دیده می‌شد. او در طول ۶ سال حضورش در منچستریونایتد با سر الکس فرگوسن ۳ قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. در سال ۲۰۰۹ با رقم‌۸۰ میلیون پوند به رئال‌مادرید پیوست و در آن زمان رکورد تاریخ رقم نقل‌و انتقالات را شکست و شیاطین سرخ ۶۳ میلیون پوند سود کردند.
۷٫ ویرجیل فن‌دایک: لیورپول پیشاپیش بخشی از سود حاصل از فروش کوتینیو را خرج خرید مدافع سابق سلتیک کرد و نبی کیتا نیز به زودی به این تیم خواهد پیوست. ساوتهمپتون ۲ سال و نیم از خدمت ویرجیل فن‌دایک بهره برد. او آن‌جا ۹۲ بار به میدان رفت و ۷ گل به‌ثمر رساند. ساوتهمپتون ۶۲ میلیون پوند سود کرد.
۸٫ لوئیز سوارس: لیورپول در سال‌۲۰۱۱ یک بار دیگر قدرت استعدادیابی خود را نشان داد و ۸٫ ۲۲ میلیون پوند خرج خرید سوارس، مهاجم آن زمان آژاکس کرد. در دوران حضورش در آنفیلد هر سال رشد‌ و نظر بارسلونا را به خود جلب کرد. کاتالان‌ها پس از جام جهانی ۲۰۱۴، رقم ۷۵ میلیون پوند صرف خرید مهاجم اروگوئه‌ای کردند و لیورپول یک بار دیگر سود بالایی برد.
۹٫ زین‌الدین زیدان: در ابتدای قرن حاضر، رئال‌مادرید برای خرید زیزو، سرمربی فعلی‌اش رکورد تاریخ نقل‌و انتقالات فوتبال را شکست. سال ۱۹۹۶ پیش از آن‌که غول‌های ایتالیایی زیدان را از بوردو خریداری کنند، او به‌عنوان مرد سال لیگ فرانسه انتخاب شده بود. ۵ سال حضور در یوونتوس، یک توپ طلا، ۲ فینال لیگ قهرمانان و ۲ قهرمانی بزرگ با تیم ملی فرانسه باعث شد رئال‌مادرید برای خرید او هر کاری انجام دهد و ۴۵ میلیون پوند سود به بانوی پیر بدهد.
۱۰٫‌‌ روملو لوکاکو: پس از دوره قرضی درخشان در گودیسون ‌پارک، اورتون تصمیم گرفت سرمایه‌گذاری خوبی برای خرید او از چلسی انجام دهد. تافی‌ها قطعا در این راه موفق بودند زیرا مهاجم بلژیکی ۵۳ بار دروازه حریفان اورتون را در لیگ برتر باز کرد و در‌نهایت با رقم ۷۵ میلیون پوند، در همین تابستان گذشته به منچستریونایتد پیوست. اورتون از این انتقال ‌۴۰میلیون پوند سود برد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: آخرین خبر

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد