سونامی بزرگ در صورت صعود سرخ‌پوشان به نیمه‌نهایی آسیا/ لیست دیوانه‌وار دیدارهای معوقه پرسپولیس!

طرفداری/ تیم فوتبال پرسپولیس تهران، از چارچوب دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، روز سه شنبه ۲۱ شهریور، در ابوظبی به مصاف تیم الاهلی عربستان خواهد رفت.
سرخپوشان که در دیدار رفت، به تساوی ۲-۲ مقابل رقیب خود دست یافته بودند، در صورت کسب پیروزی و تساوی های بیش از ۲ گل، به مرحله نیمه نهایی مسابقات راه خواهند یافت و یک گام دیگر به فینال نزدیک خواهند شد.
با این حال مشکلی که می تواند در مسیر ادامه فصل پرسپولیس، این تیم را مورد رنج و آزار قرار دهد، برنامه ریزی نادرست سازمان لیگ برای دیدار های آتی سرخپوشان است.
پرسپولیس با برگزاری دیدار معوقه خود مقابل گسترش فولاد تبریز، نتوانست برابر نفت طلاییه در جام حذفی به میدان برود و بدین ترتیب مسابقه این تیم از مرحله یک شانزدهم نهایی این مسابقات، به تعویق درآمد. با این حال، این مشکل می تواند در ادامه حادتر بشود.
سرخپوشان در صورت راه یابی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، باید در یکی از روزهای سوم تا پنجم مهرماه، مقابل العین یا الهلال عربستان قرار بگیرند. اتفاقی که منجر به لغو مسابقه پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در هفته هشتم لیگ برتر خواهد شد. همچنین دیدار برگشت این مرحله نیز، مقارن با تاریخ اعلام شده برای شهرآورد هشتاد و پنجم پایتخت بوده و بدین ترتیب این مسابقه نیز به بعد موکول خواهد شد.
الاهلی-پرسپولیس
در این بین و در تعطیلات تیم ملی، مقرر است دور یک هشتم نهایی جام حذفی برگزار شود و با توجه به مشخص نبودن سرنوشت دیدار پرسپولیس و نفت طلاییه، این دیدار احتمالی پرسپولیس نیز طبیعتا از برنامه خارج خواهد شد.
در این میان اگر سازمان لیگ سعی در فشرده کردن مسابقات داخلی پرسپولیس کند، این موضوع می تواند با نارضایتی و خشم برانکو و همچنین هواداران پرشمار این تیم روبرو شود. در غیر این صورت نیز به نظر می رسد تا اواسط پاییز، دیدار های معوقه سرخپوشان متعدد شده و سازمان لیگ و این باشگاه را شدیدا در مضیقه قرار خواهد داد.
در صورت راهیابی پرسپولیس به دیدار های فینال لیگ قهرمانان آسیا، این بحران همچنان ادامه خواهد یافت و هیچ مشخص نیست، چرا پیش از این، هیچ گونه فکر پیشگیرانه ای در این باره صورت نپذیرفته بوده است.
شاید با کمی تعامل بیشتر میان باشگاه و تیم ملی و حضور توام ملی پوشان پرسپولیس با ملی پوشان لژیونر در اردو های بعدی تیم ملی، بتوان به نوعی از تلنبار شدن بازی های آینده پرسپولیس جلوگیری کرد. اتفاقی که در هفته های گذشته به صورت معکوس رخ داده و به جای تعامل تیم ملی با پرسپولیس، این اتفاق به صورت عکس انجام شده و شاهد لغو شدن دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد در زمان مقرر بودیم!
این در حالیست که پیش از این سعید فتاحی به عنوان مسئول سازمان لیگ، از تعامل با باشگاه و نگاه ملی به سرخپوشان وعده داده بود.منبع: طرفداری

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد