نگاه کلی به وضعیت دو تیم

بارسلونا و یوونتوس در حالی فردا شب به مصاف هم خواهند رفت که وضعیت مشابهی در فصل جاری داشته اند.

بارسلونا فصل جاری را با عملکردی نگران کننده در سوپرجام اسپانیا آغاز کرد، جایی که در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه ۵-۱ بازی را به رئال مادرید واگذار کرد. اما سه پیروزی متوالی در لالیگا در مقابل رئال بتیس، دپورتیوو آلاوز و اسپانیول، این تیم را در شرایطی ایده آل برای مسابقه مقابل یوونتوس قرار داده است.

یوونتوس نیز با شکست ۳-۲ مقابل لاتزیو در سوپرجام ایتالیا کار را آغاز کرد، اما سه پیروزی متوالی در مقابل کالیاری، جنوا و کیه وو ورونا در سری آ موجب شده تا ۹ امتیاز کامل را از این مسابقات کسب نماید.

شاگردان ارنستو والورده هنوز گلی در لالیگا دریافت نکرده اند و لیونل مسی با به ثمر رساندن ۵ گل بهترین گلزن این تیم است.

پائولو دیبالا فصل را طوفانی آغاز کرده است و در چهار دیدار رسمی یوونتوس موفق به زدن ۷ گل شده است. بدون حساب ضیافت پنالتی ها، دیبالا تمامی ۱۴ پنالتی اش را برای یوونتوس تبدیل به گل کرده است.

دانلود؛ تیزر باشگاه بارسلونا برای رویارویی با یوونتوس

دانلود؛ تیزر باشگاه یوونتوس برای رویارویی با بارسلونا

دانلود؛ مقایسه آماری عملکرد لیونل مسی و پائولو دیبالا (فوتوکلیپ)

ترکیب احتمالی دو تیم از دید WhoScored

ترکیب احتمالی دو تیم بارسلونا و یوونتوس

– رافینیا آلکانتارا به دلیل مصدومیت تنها غایب مهم بارسلونا است، در حالی که خوان کوادرادو به دلیل محرومیت، جورجو کیه لینی، سامی خدیرا، کلودیو مارکیزیو و ماریو مانژوکیچ به دلیل مصدومیت، بندیکت هوودس به دلیل عدم آمادگی و استفان لیخشتاینر و مارکو پیاتسا به دلیل عدم حضور در لیست یووه، غایبین بزرگ این تیم در این دیدار هستند.

لیست بازیکنان یوونتوس برای دیدار مقابل بارسلونا

کنفرانس مطبوعاتی دو تیم

 ارنستو والورده سرمربی بارسلونا:

یوونتوس تیم قدرتمندی است که فصل گذشته ما را حذف کرد. آن‌ها تا زمان پایان بازی، آن را به خوبی مدیریت می‌کنند و فشار زیادی روی حریف ایجاد می‌کنند. می دانیم اگر مسی اعتماد به نفس داشته باشد، ما هم یک پتانسیل مهم داریم. مهم است که برای این موضوع اعتماد به نفس داشته داشته باشیم. (لینک کامل مصاحبه)

 ماسیمیلیانو الگری سرمربی یوونتوس:

پنج سوال یوفا از الگری: هدف، بزرگی در اروپا و رویا، فتح لیگ قهرمانان است؛‌ برای رسیدن به رویا، باید سال ها تلاش کنید 

تقابل های پیشین دو تیم 

– آخرین تقابل های رسمی دو تیم به فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا باز می گردد، جایی که در مرحله یک چهارم نهایی، یوونتوس موفق شد در مجموع دو دیدار با نتیجه ۳-۰ بارسلونا را حذف نماید. یوونتوس در دیدار رفت موفق شد با نتیجه ۳-۰ و با گل های پائولو دیبالا (۲) و جورجو کیه لینی از سد مهمان خود عبور نماید. در دیدار برگشت حاصل کار دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا در مجموع بیانکونری راهی مرحله نیمه نهایی شود.

– آخرین تقابل دو تیم به بازی دوستانه در جام گینس کاپ باز می گردد که بلوگرانا موفق شد با درخشش نیمار با نتیجه ۲-۱ از سد یوونتوس عبور کند. نیمار زننده هر دو گل بارسا بود و کیه لینی زننده تک گل یووه بود، بازیکنانی که هیچ کدام در دیدار فردا شب حضور ندارند.

– مهمترین تقابل دو تیم به فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۵باز می گردد که بارسلونا موفق شد با گل های ایوان راکیتیچ، لوییس سوارز  و نیمار در مقابل تک گل آلوارو موراتا از سد یوونتوس عبور نماید تا برای پنجمین بار بر بام فوتبال اروپا بایستد.

– از ترکیب یوونتوس در آن دیدار فقط بوفون، لیخشتاینر، بارتزالی و مارکیزیو همچنان در بانوی پیر حضور دارند که احتمالا فقط ۲ نفر از آن ها (بوفون و بارتزالی) در دیدار فردا در ترکیب ثابت حضور داشته باشند و از ترکیب ثابت بارسلونا بغیر از دنی آلوز و نیمار، سایر بازیکنان همچنان عضو بارسلونا هستند.

– دو تیم تاکنون ۱۱ بار در دیدارهای رسمی با یکدیگر مصاف داده اند که سهم بارسلونا ۳ برد و سهم یوونتوس ۵ برد بوده است و ۳ دیدار نیز با نتیجه مساوی خاتمه است. بارسلونا ۱۲ بار و یوونتوس ۱۱ بار دروازه حریف را گشوده اند.

مرحله دوم جام بین شهرها
یوونتوس ۲ – ۱ بارسلونا ، بارسلونا ۱ – ۲ یوونتوس

مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپا ۱۹۸۵/۸۶
بارسلونا ۱ – ۰ یوونتوس ، یوونتوس ۱ – ۱ بارسلونا

نیمه نهایی جام در جام اروپا ۱۹۹۰/۹۱
بارسلونا ۳ – ۱ یوونتوس ، یوونتوس ۱ – ۰ بارسلونا

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۰۲/۰۳
یوونتوس ۱ – ۱ بارسلونا ، بارسلونا ۱ – ۲ یوونتوس

فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۴/۱۵
یوونتوس ۱ – ۳ بارسلونا

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۶/۱۷
یوونتوس ۳ – ۰ بارسلونا ، بارسلونا ۰ – ۰ یوونتوس

* روبرتو باجو، میشل پلاتینی، هریستو استویچکوف، پیرلوییجی کاسیراگی، خاویر ساویولا، ژاوی، پاول ندود، لوییس سوارز، نیمار، آلوارو موراتا، جورجو کیه لینی و پائولو دیبالا از جمله مطرح ترین بازیکنانی هستند که در دیدارهای دو تیم موفق به گلزنی شده اند.

– جانلوییجی بوفون تنها بازیکنی است که در هر پنج تقابل رسمی گذشته دو تیم حاضر بوده و اکنون نیز می تواند به عنوان دروازه بان یوونتوس در زمین حضور یابد.

آمارهای جالب از دو تیم

– بارسلونا با ۲۲ دوره حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا رکورددار است و برای چهاردهمین دوره متوالی در مرحله گروهی حضور دارد. آخرین باری که این تیم موفق به صعود از مرحله گروهی نشد به فصل ۲۰۰۰/۰۱ باز می گردد در حالی که در فصل ۲۰۰۳/۰۴ مجوز حضور در لیگ قهرمانان را به دست نیاورد. آخرین باری که بارسلونا به عنوان تیم اول از مرحله گروهی صعود نکرد به فصل ۲۰۰۶/۰۷ باز می گردد.

– تساوی ۰-۰ دو تیم در فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، تنها مسابقه خانگی لوئیز انریکه در این مسابقات بود که به همراه بارسلونا موفق به پیروزی نشد. وی در ۱۵ دیدار قبلی اش به پیروزی دست یافته بود.

– بارسلونا از سپتامبر ۲۰۱۳، در ۲۱ دیدار متوالی خانگی اش در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده است و رکورد ۱۹ پیروزی و ۲ تساوی را به دست آورده است.

– رکورد بارسلونا در مسابقات خانگی اش در مقابل حریفان ایتالیایی در لیگ قهرمانان اروپا، ۱۴ پیروزی، ۶ تساوی و ۲ شکست بوده است. آن ها پس از شکست مقابل یوونتوس در سال ۲۰۰۳، در ۱۱ دیدار اخیر خانگی شان در مقابل باشگاه های ایتالیایی شکست نخورده اند و ۸ بار آن را پیروز شده اند.

– یوونتوس با ۱۸ دوره حضور در این مسابقات در میان باشگاه های ایتالیایی رکورددار است. این ششمین حضور متوالی یوونتوس در مرحله گروهی است. آخرین باری که آن ها موفق به صعود از مرحله گروهی نشدند به فصل ۲۰۱۳/۱۴ باز می گردد که با حضور در رتبه سوم جدول، راهی لیگ اروپا شدند.

– رکورد یوونتوس در مسابقاتش در زمین تیم های اسپانیایی ۴ برد، ۶ تساوی و ۱۵ شکست بوده است.

– یوونتوس موفق شد با نتیجه ۳-۱ در مرحله گروهی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا از سد سویا عبور کند. این تنها پیروزی یوونتوس در شش سفر اخیرش به اسپانیا بوده است.

– بارسلونا در ۲۴ بازی از ۳۲ دیدار اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا، حداقل دو گل به ثمر رسانده است و در ۲۳ بازی از ۳۱ دیدار اخیرش در این مسابقات پیروز شده است.

– یوونتوس در ۹ دیدار از ۱۳ دیدار فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا کلین شیت کرده است.

– شکست ۳-۱ بارسلونا در مقابل رئال مادرید در سوپرجام اسپانیا، اولین شکست خانگی این تیم در ۲۷ مسابقه در تمامی رقابت ها بود.

– شکست ۳-۱ یوونتوس در مقابل رم در فصل گذشته سری آ، تنها شکست این تیم در ۲۲ دیدار اخیرش در سری آ است.

– گل ماریو مانژوکیچ مقابل رئال مادرید در فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، به عنوان بهترین گل فصل رقابت های اروپایی برگزیده شد.

تقابل یاران دو تیم

– صرفنظر از فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۵، الگری طی دو فصل متوالی (۲۰۱۱/۱۲ و ۲۰۱۲/۱۳) به همراه میلان در مقابل بارسلونا از دور مسابقات حذف شد. رکورد وی در مقابل بارسلونا ۲ پیروزی، ۴ تساوی و ۵ شکست است.

– سامی خدیرا بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ عضو رئال مادرید بود. وی ۱۸ بار با پیراهن رئال مادرید و اشتوتگارت مقابل بارسلونا بازی کرد و در پیروزی ۲-۱ لوس بلانکوس در مقابل بارسلونا در سال ۲۰۱۲ زننده گل نخست تیمش بود.

– گونزالو هیگواین ۲۰ بار مقابل بارسلونا در تمامی رقابت های رسمی بازی کرده است و سه بار نیز دروازه حریف را گشوده است.

– ماریو مانژوکیچ با پیراهن اتلتیکو مادرید زننده تک گل تیمش در شکست ۳-۱ مقابل بارسلونا در سال ۲۰۱۵ بود.

– لوکاس دینیه در فصل ۲۰۱۵/۱۶ عضو رم بود و طی ۳۳ بازی در سری آ ۳ گل به ثمر رساند و با میرالم پیانیچ و وویچک شزنی هم تیمی بود.

– جرارد دلوفئو و توماس فرمائلن در فصل گذشته، به ترتیب عضو میلان و رم بودند و در سری آ به میدان رفتند.

– خاویر ماسکرانو و گونزالو هیگواین در فصل ۲۰۰۴/۰۵ در ریورپلاته هم تیمی بودند و در تیم ملی آرژانتین نیز سال ها در کنار هم بازی کرده اند.

– آردا توران و ماریو مانژوکیچ در فصل ۲۰۱۴/۱۵ در اتلتیکو مادرید هم تیمی بودند.

– ایوان راکیتیچ و بندیکت هوودس بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در شالکه ۰۴، هم تیمی بودند.

– لوکاس دینیه و بلیز ماتویدی بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در پاری سن ژرمن هم تیمی بودند.

– جرارد دلوفئو و ماتیا دی شیلیو در فصل ۲۰۱۶/۱۷ در میلان هم تیمی بودند.

– توماس فرمائلن و وویچک شزنی بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در آرسنال و در فصل ۲۰۱۶/۱۷ در آاس رم هم تیمی بودند.

– مارک آندره تراشتگن، بندیکت هوودس و سامی خدیرا در تیم ملی آلمان هم تیمی هستند.

– لیونل مسی، خاویر ماسکرانو، گونزالو هیگواین و پائولو دیبالا در تیم ملی آرژانتین هم تیمی هستند.

– عثمان دمبله، لوکاس دینیه، ساموئل اومتیتی و بلیز ماتویدی در تیم ملی فرانسه هم تیمی هستند.

– الکس ساندرو و رافینیا در تیم ملی برزیل هم تیمی هستند.

– ایوان راکیتیچ، ماریو مانژوکیچ و مارکو پیاتسا در تیم ملی کرواسی هم تیمی هستند.

– ایوان راکیتیچ به همراه سویا در استادیوم یوونتوس قهرمان لیگ اروپا در سال ۲۰۱۴ شد.

– زمانی که میرالم پیانیچ در المپیک لیون عضویت داشت، ساموئل اومتیتی در تیم بی این باشگاه حضور داشت.

– در جریان پیروزی ۳-۱ اسپانیا در مقابل ایتالیا در یورو زیر ۲۱ ساله ها، جرارد دلوفئو و دنیس سوارز برای اسپانیا به میدان رفتند و فدریکو برناردسکی و دنیله روگانی پیراهن ایتالیا را بر تن کردند.

– جوردی آلبا با پیراهن تیم ملی اسپانیا در فینال یورو ۲۰۱۲، دروازه جانلوییجی بوفون و تیم ملی ایتالیا را گشود. پیکه، بوسکتس و اینیستا هم جزو آن تیم بودند، در حالی که بارتزالی، کیه لینی و مارکیزیو نیز در ایتالیا حضور داشتند.

– اینیستا، پیکه و بوسکتس در نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها در سال ۲۰۱۳ در ضربات پنالتی دروازه بوفون را گشودند.

– کیه لینی در پیروزی ۲-۰ ایتالیا مقابل اسپانیا در یورو ۲۰۱۶ دروازه اسپانیا را گشود. بوفون، بارتزالی، پیکه، بوسکتس، آلبا و اینیستا نیز در زمین مسابقه حضور داشتند.

پیش بینی از نگاه هواسکورد
۱ – ۱لوگوی یوونتوس

برای شرکت در نظرسنجی مربوط به این مسابقه، اینجا کلیک کنید

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد