تبادل فرهنگ و اندیشه

ظرفیت گردشگری آبی در البرز احصا می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اهمیت عنصر آب در توسعه گردشگری گفت: وجود آب در یک منطقه با رونق گردشگری رابطه مستقیمی دارد.

ظرفیت گردشگری آبی در البرز احصا می‌شود

به گزارش تبادل فرهنگ و اندیشه از کرج، رحیم خاکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، در جمع اصحاب رسانه، با بیان اینکه وجود برخی چشمه‌های آب معدنی و آب‌درمانی را برای جذب گردشگران حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت این موضوعات، اخیراً اولین کارگروه گردشگری آب در تعامل با آب منطقه‌ای استان البرز تشکیل شد. 

مدیر کل میراث فرهنگی البرز با اشاره به اینکه چند عنوان پروژه برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب در محور کرج-کندوان و ساوجبلاغ معرفی و لکه‌گذاری‌ها توسط آب‌ منطقه ای صورت گرفته، اظهار کرد: این ظرفیت‌ها می‌توانند، به عنوان فرصت‌ به سرمایه‌گذاران معرفی شوند. 

به گفته خاکی با توجه به اینکه محور کرج-کندوان اکنون از حالت ترانزیتی خارج شده و به عنوان یک محور گردشگری مورد توجه قرار دارد، ایجاد زیرساخت های گردشگری برای جذب گردشگران و اقامت حداقل 48 ساعته ضروری است. 

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های این منطقه از لحاظ جغرافیایی و برخورداری از رودخانه و سد امیرکبیر ایجاد زیرساخت‌های رونق گردشگری به خصوص گردشگری آب و تفریحات آبی بسیار کمک کننده است. 

مدیر کل میراث فرهنگی البرز افزود: برای این منظور مناطقی از جمله در آسارا، سیراچال، وینه و کردان توسط آب منطقه ای برای ایجاد منطقه گردشگری معرفی شده اند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید